Recenzja Pussy Deluxe od MEATLOVE

Dzięki codziennej edukacji, stale rośnie liczba świadomych opiekunów zwierząt towarzyszących. Osób, które nie dają się nabierać reklamom, sloganom, potrafią czytać, analizować składy i wybierać mądrze. Jeśli jesteś jedną z tych osób, Pussy Deluxe powinna zwrócić Twoją uwagę.

Opis producenta:

Pussy Deluxe to zdrowe, pełnowartościowe menu dla wszystkich kotów. Koty w szczególności potrzebują wysokiej jakości białka zwierzęcego, aby zaabsorbować niezbędne w ich diecie aminokwasy, dlatego dbamy o to aby każda kiełbaska Pussy Deluxe zawierała ogromną ilość mięsa (88-93%), bezglutenowe składniki i naturalne zioła.

Wygląda obiecująco, producent wie, że należy dostarczać kotu białko pochodzenia zwierzęcego i pisze o mięsie. Czy obietnice przekładają się na rzeczywistość?

Skład:

Jest bardzo dobry. W karmie użyto mięsa jakości Human Grade, czyli tej, dostępnej w sklepach. Nie ma wypełniaczy w postaci zbóż, jedynie warzywa w dopuszczalnej ilości oraz naturalne suplementy. Tu przykładowy skład karmy 91% KURCZAK i owoce morza. Z dynią i drożdżami piwowarskimi:

29,5% mięso ze skórą kurczaka, 12,3% śledź atlantycki, 10% ośmiornica, 9% wątróbka kurczaka, 7% serce kurczaka, 6% szyja kurczaka, 6% żołądki kurczaka, 5% morszczuk, 4,3% krew kurczaka, 2,5% nerki kurczaka, 5% dynia, 2,4% drożdże piwowarskie, sproszkowane skorupki jaj 0,5%, sól morska 0,3%, tauryna 0,15%, olej z kryla 0,1%, naturalna mieszanina tokoferoli (wit. E)

Skład analityczny: białko surowe 13,1 %, tłuszcz surowy 10,2 %, popiół surowy 2,1 %, włókno surowe 0,5 %, wilgotność 72,5 %

Skład analityczny suchej masy: białko surowe 47,6%, tłuszcz surowy 37%, popiół surowy 7,63%, włókno surowe 1,81%

Informacje ważne przy kotach otyłych
Wartość energetyczna omawianego smaku: 577kJ/138 kcal.
Najniższa kaloryczność: jagnięcina z twarogiem: 535kJ/128kcal w 100 gramach.
Najwyższa kaloryczność: wołowina z gryką, żółtkiem jaja i olejem z kryla: 835kJ/199kcal w 100 gramach.

Informacje ważne przy kotach z chorymi nerkami
Dla omawianego smaku:
Wapń: 0,29% (w suchej masie 1,05%)
Fosfor: 0,21% (w suchej masie 0,76%)
Stosunek: 1,38:1
Najniższy stosunek Ca:P – jagnięcina z twarogiem: 1,2:1
Najwyższy stosunek Ca:P – królik, kaczka, świeży łosoś 1,83:1

Smaki:

  • Królik z kaczką i świeżym łososiem (mielonka)
  • Wołowina z gryką, żółtkiem jaja i z olejem z kryla (mielonka)
  • Kurczak i owoce morza (mus)
  • Jagnięcina z serem twarogowym (mus)
  • Kurczak z tuńczykiem (mus)
  • Kurczak z marchewką i spiruliną (mielonka)

W widocznym miejscu na etykiecie została podana suma produktów zwierzęcych, wiec już na pierwszy rzut oka widzicie z czym macie do czynienia.

Prócz nazwy angielskiej, na każdej porcji znajdziemy też wszystkie informacje po polsku.

Konsystencja:

Mus i mielonka. Koty należą do zwierząt, które potrafią przyzwyczaić się do jednej formy posiłku. Zdecydowana większość karm premium i super premium ma konsystencję mielonki, co może być problematyczne, jeśli w domu mamy zwierzę, które wcześniej spożywało karmy w postaci musu. Producent uwzględnił kocie preferencje. Konsystencja jest również wyraźnie zaznaczona po prawej stronie etykiety.

Zalecane dawkowanie:

Dorosłe koty z prawidłową wagą: (3.5 kg) od 120 do 180 g (w zależności od smaku) na dzień podzielone na 2 posiłki.

Waga opakowań:

100g. Opakowania nie są zróżnicowane wagowo.

Rodzaj opakowania:

Karma jest zapakowana w tworzywo sztuczne wolne od BPA (Bisfenolu-A). Zamknięcie po obu stronach kiełbaski jest bardzo szczelne. Test przeprowadzony na stadzie jednoznacznie pokazał, że żaden z kotów nie wyczuł co znajduje się w środku.

Cena:

W sklepie MEATLOVE 7 zł za 100 gram, dostępne są rabaty ilościowe.

Dostępność:

Produkt można zakupić na stronie producenta, za pośrednictwem sklepów internetowych, na wydarzeniach związanych z kotami (wystawy, szkolenia, konferencje) oraz stacjonarnie w sklepach partnerskich. Szukasz najbliższego sklepu? Służę pomocą → klik!

Pussy Deluxe jest jedną z ulubionych marek naszego stada.

Opinia kotów

Pussy Deluxe jest jedną z ulubionych marek mojego stada. Wszystkie koty od Prezesa po wybredną Misie oszalały na punkcie tych kiełbasek. Żaden ze smaków nie został wzgardzony. Wizyty w kuwecie odbywały się bez problemów. Żaden kot nie miał biegunki ani nie wymiotował.

Opinia Zakocianych

Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych jakościowo karm dostępnych na rynku polskim. Przyczepić można się jedynie do smaku z twarogiem, który w diecie kota zdaje się być zbędnym dodatkiem. Oczywiście, Pussy nie jest najtańsza, ale płacimy nie za zboże (jak to czasem bywa), a za skład odpowiadający biologicznym potrzebom kotów. My dajemy 5/5, koniecznie dajcie znać, czy korzystaliście z tej karmy i jakie zdanie mają o niej Wasze koty!

Zdrówka,
Wasza Inari!

Może Cię zainteresować: